W Salonie

tety-i-prezentacje-red-160

zdj 2Ogród powstał na tarasie mieszczącym się przy mieszkaniu. Układ donic drewnianych i desek zdefiniował przestrzeń na nowo wydzielając miejsce na ławeczkę ze schowkiem i stolik z dwoma krzesełkami.

1bGłównym zadaniem projektanta było stworzenie pionowych przegród na obrzeżach tarasu w celu uniemożliwienia czworonożnym przyjaciołom wychodzenia na otwartą przestrzeń zieleni osiedlowej. Życzeniem Inwestorów było również wprowadzenia kameralnego oświetlenia oraz niewymagającej, zimozielonej roślinności, atrakcyjnej przez cały rok.

zakatek wypoczynkowyGłównym założeniem projektowym było stworzenie ogrodowego azylu w stylu japońskim. Budynek mieszkalny charakteryzuje się prostymi i nowoczesnymi kształtami dlatego ogród zaprojektowano w sposób, który go podkreśla i jednocześnie łagodzi.

 

2Głównym założeniem projektowym był podział przestrzeni ogrodu na II strefy, jadalną z miejscem na stół oraz wypoczynkową dla dzieci wyposażoną w hamak.

Propozycja aranżacji przestrzeni tarasu (ok. 120m2) zakłada podkreślenie nowoczesnej bryły budynku, wprowadzenie nasadzeń (jednakże oszczędnych zarówno w formie, jak i ilości roślin), w zgodzie z wizją właścicielki – amatorki muzyki klasycznej… elegancji, zmysłowości...

 


Ostatnio dodane

  


Książki