buy doxycycline for dogsbuy prednisone for dogsbuy ventolin online no prescriptionbuy metformin online cheapbest place to buy zithromax onlinebuy nolvadex online usa

Logowanie


               
Zielony Krajobraz
Oase
Systemy Nawadniające
News image

OGRODOWA GALERIA Design & Shopping 2/2010

tety-i-prezentacje-red-160
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

W Salonie

Tropy i ślady ptaków. PDF Drukuj Email
Marta_Kamchen   
czwartek, 14 lipca 2011 10:46
Odslon: 9523

 

Jest wiele wspaniałych książek z dziedziny ornitologii traktujących o niepoznawaniu ptaków, ich siedlisk, śpiewu, a także gniazd i jaj. Jednakże niektóre gatunki ptaków są skryte, rzadkie lub występują w miejscach trudno dostępnych, więc zaobserwowanie takiego osobnika nie jest łatwe, a czasami wręcz niemożliwe. Jednak wszystkie ptaki pierzą się, pozostawiają resztki po żerowaniu, ślady wyprowadzania lęgów i odchody. Jeżeli zatem jesteście ciekawi i chcielibyście obserwować oraz rozpoznawać ptaki to polecam genialnie napisaną książkę pt. Tropy i ślady ptaków. Dzięki niej otrzymacie wyczerpujący klucz do rozpoznawania i interpretowania ptasich śladów w naturze. Jest to unikalny przewodnik po tropach i ich ciągach, śladach żerowania i odbywania lęgów, gniazdach, wypluwkach, odchodach, piórach i czaszkach tych jakże osobliwych stworzeń.

Zarówno układ, jak i zawartość tego wydawnictwa są niepowtarzalne. Zamysłem autorów była z jednej strony jej praktyczna przydatność terenowa na obszarze całej Europy (w książce omówiono wszystkie rodziny ptaków europejskich), ale równocześnie dostarczenie materiałów do głębszej analizy śladów i ich interpretacji. Wiele, w pełni oryginalnych treści, zaprezentowano w osobnych rozdziałach omawiających dany rodzaj śladu. Liczbę omówionych pojedynczo gatunków oraz ilość zamieszczonego materiału zróżnicowano w zależności od dokładności, z jaką dany ślad można rozpoznać, a także częstotliwości występowania danego gatunku. Dla ułatwienia identyfikacji w terenie, zamieszczono w przewodniku liczne fotografie oraz kolorowe ryciny. Wyjątek stanowią rozdziały o tropach oraz czaszkach, gdzie za pomocą czarno-białych rysunków przedstawiono kluczowe cechy umożliwiające rozpoznanie. Wszystkie ilustracje zostały opisane w tekście, w ujęciu ilościowym, a w sytuacjach gdzie może okazać się to pomocne, poparto je krótką analizą statystyczną.

Na końcu książki znajdziecie listę organizacji zajmujących sie ochroną i badaniem ptaków w Polsce i w Europie - pamiętajcie, że dobro tych stworzeń wiino być celem nadrzędnym!

Książke baaardzo polecam!

Marta Kamchen

P.S.

Polecam także poniższe tytuły:

 

  

Ostatnio dodane

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11


Książki

News image

Jak urządzić ogród - Sekretne Miejsca

Konkursy

News image

Zostań naszym Ekspertem!

Targi, szkolenia ...

No current events.