NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Jest wiele wspaniałych książek z dziedziny ornitologii traktujących o niepoznawaniu ptaków, ich siedlisk, śpiewu, a także gniazd i jaj. Jednakże niektóre gatunki ptaków są skryte, rzadkie lub występują w miejscach trudno dostępnych, więc zaobserwowanie takiego osobnika nie jest łatwe, a czasami wręcz niemożliwe. Jednak wszystkie ptaki pierzą się, pozostawiają resztki po żerowaniu, ślady wyprowadzania lęgów i odchody. Jeżeli zatem jesteście ciekawi i chcielibyście obserwować oraz rozpoznawać ptaki to polecam genialnie napisaną książkę pt. Tropy i ślady ptaków. Dzięki niej otrzymacie wyczerpujący klucz do rozpoznawania i interpretowania ptasich śladów w naturze. Jest to unikalny przewodnik po tropach i ich ciągach, śladach żerowania i odbywania lęgów, gniazdach, wypluwkach, odchodach, piórach i czaszkach tych jakże osobliwych stworzeń.

Zarówno układ, jak i zawartość tego wydawnictwa są niepowtarzalne. Zamysłem autorów była z jednej strony jej praktyczna przydatność terenowa na obszarze całej Europy (w książce omówiono wszystkie rodziny ptaków europejskich), ale równocześnie dostarczenie materiałów do głębszej analizy śladów i ich interpretacji. Wiele, w pełni oryginalnych treści, zaprezentowano w osobnych rozdziałach omawiających dany rodzaj śladu. Liczbę omówionych pojedynczo gatunków oraz ilość zamieszczonego materiału zróżnicowano w zależności od dokładności, z jaką dany ślad można rozpoznać, a także częstotliwości występowania danego gatunku. Dla ułatwienia identyfikacji w terenie, zamieszczono w przewodniku liczne fotografie oraz kolorowe ryciny. Wyjątek stanowią rozdziały o tropach oraz czaszkach, gdzie za pomocą czarno-białych rysunków przedstawiono kluczowe cechy umożliwiające rozpoznanie. Wszystkie ilustracje zostały opisane w tekście, w ujęciu ilościowym, a w sytuacjach gdzie może okazać się to pomocne, poparto je krótką analizą statystyczną.

Na końcu książki znajdziecie listę organizacji zajmujących sie ochroną i badaniem ptaków w Polsce i w Europie - pamiętajcie, że dobro tych stworzeń wiino być celem nadrzędnym!

Książke baaardzo polecam!

Marta Kamchen

P.S.

Polecam także poniższe tytuły:

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki