buy doxycycline for dogsbuy ventolin online no prescriptionbuy metformin online cheap dilution of cytokine buy seroquel forms transient buy cipro online move enzymes buy synthroid online pili surface
Kompozycje kwiatowe na stół PDF Drukuj Email
Marta_Kamchen   
piątek, 11 lutego 2011 14:12
Odslon: 6091

 

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki. Dlatego też postanowiłam zaproponować Wam dziś nietypową troszkę książkę, mianowicie "Kompozycje kwiatowe na stół" autorstwa Paula Pryke. To barwnie i bogato ilustrowane wydawnictwo jest jedną, wielką księgą ciekawych pomysłów na to, jak udekorować stół przy pomocy żywych kwiatów. Przedstawiono w niej w przystępny sposób aranżacje, które podzielono wg różnej tematyki (okazji). Autorka, będąca florystką z zawodu i zamiłowania, pomaga, inspiruje i uczy miłośników kwiatów, jak stworzyć piękne ozdoby stołu i dekoracje domu.

Książka (możecie ją zakupić tutaj) jest dobrym punktem wyjścia da początkujących bukieciarzy, ale także może się okazać twórcza i pełna fantazji dla wielu osób związanych z tym zawodem na co dzień.

Przyjemnej lektury i dobrej zabawy!


Marta Kamchen - architekt krajobrazu.

P.S. Poniżej fragment tekstu dotyczącego przyozdabiania stołu w ramach święta imienia Walentego. Zaskoczcie swoich ukochanych zrobioną przez siebie kompozycją :)

Romantyczna kolacja
Uczucie jest jednym z najczęstszych powodów wręczania kwiatów. Wiele par uważa niektóre kwiaty za ważne dla ich związku. Zaliczają się do nich, oprócz innych kwiatów na specjalne okazje, słoneczniki, peonie, lilie, tulipany no i oczywiście storczyki. Za kwiaty pożądane w przypadku romantycznych spotkań uważa się także gatunki delikatne i o intensywnym zapachu. Odpowiedni nastrój kolacji dla dwojga na pewno nadadzą gardenie, tuberozy, konwalie i frezje.

Walentynki W wielu rejonach świata w dzień św. Walentego kwiaciarze najwyższe obroty. Tego dnia odbywa się także najwięcej romantycznych spotkań. Zdecydowanie najpopularniejszym kwiatem odzwierciedlającym charakter walentynek jest róża. Walentynki stały się ogromnym biznesem i są jedną z sił napędowych rynków prezentów i kart z życzeniami. Niemniej jednak popyt na przesyłki w postaci bukietów nie zmniejszył się.

Gdy rozpoczynałam karierę florystyki, różami dostępnymi w lutym – ponurym i pochmurnym okresie zimowym – były odmiany hodowane w słońcu, głównie południowej Afryki. Podobnie jak truskawki, uprawiane w sztucznych warunkach, które w lutym nie smakują tak jak w czerwcu, róże dorastające w sztucznym świetle nie mają w sobie tyle blasku, ile odmiany, które wygrzewały się w promieniach słonecznych. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Róże zaczęto hodować również w innych regionach o ciepłym klimacie. Z kolei nowoczesne sposoby uprawy stosowane w Holandii sprawiają, że kwiaty dorastające w sztucznym świetle w szklarniach mogą charakteryzować się również dużymi pąkami i mocnymi łodygami co odmiany pochodzące z ciepłych stref klimatycznych.

Powszechnie znaną cechą kwiatów kupowanych w walentynki jest ich wysoka cena w porównaniu z pozostałymi dniami w roku. Panujący w walentynki popyt na róże i czerwone kwiaty innych gatunków jest tak duży, że prowadzi do wzrostu cen na wielkich giełdach kwiatowych w Holandii. Większość kwiatów pochodzi od dostawców holenderskich albo jest przedmiotem handlu w tym kraju. Holendrzy pełnią rolę światowych brokerów kwiatowych, dostarczając na rynek komercyjny ponad 60% kwiatów. Z uwagi na to, że popyt przewyższa podaż, szczególnie w przypadku najwyższej jakości róż o długich łodygach, ich cena potrafi w okresie walentynek wzrosnąć nawet pięciokrotnie w porównaniu z cena w pozostałe dni w roku.

Róże są z natury bardzo trwałymi i godnymi zaufania kwiatami. Większość z nas zna uczucie niezadowolenia z powodu nietrwałości bukietu. Przyczyną takiej sytuacji jest transport  róż w kontynerach/pojemnikach, w których ograniczony dostęp powietrza blokuje przepływ wody przez łodygę kwiatu do pąka. Wskutek tego kwiat więdnie. Różę, której główka opadła, możesz na pewien czas ożywić, zawijając ostrożnie pąk w papier i ponownie nacinając łodygę skośnie, a następnie zanurzając końcówkę łodygi na 10 s we wrzącej wodzie. Ta czynność pozwoli oczyścić zatory powietrza w kanalikach łodygi. Możesz w ten sposób uratować więdnące kwiaty i ponownie ułożyć w naczyniu z zimną wodą – będą wyglądały jak świeże.

Czerwone róże pokryte wilgocią

Okrągła szklana misa o prostych ściankach jest jednym z najbardziej uniwersalnych pojemników, jakie posiadam. Wygląda świetnie, gdy wypełni się ją zaledwie kilkoma kwiatami, a w wodzie położy pływająca świecę. Na specjalne okazje można ja przybrać w sposób bardziej wyszukany. W tym przypadku róże przekłuto szpilkami zakończonymi brylancikami, by nadać im bogatszy i pełen romantyzmu wygląd.

 

 

 

 

 

Krok 1. Ułóż dookoła obwodu miski dereń, zaczynając od spodu i przesuwając się ku brzegowi naczynia. Namoczoną piankę umieść w misce, przycinając tak, by co najmniej 5 cm wystawała ponad jej krawędź.

Krok 2. Zaczynając od skimmii, wbijaj rośliny pod kątem w pinkę. Obracaj miskę, aby bukiet z każdej strony wyglądał podobnie. Dodaj gałązki kaliny, a następnie postaw miskę na podłodze i spójrz na nią z większej odległości. Pomoże Ci to upewnić się, że komponujesz właściwy, okrągły kształt bukietu.

Krok 3. Dołóż róże, wbijając je dookoła pod różnymi kątami i a różnych wysokościach. Aby bukiet był kształtny, pąki kwiatów powinny znajdować się w tej samej odległości od środka miski. Przekłuj środki róż szpilkami z brylancikami. Tego typu akcesoriów bukieciarskich jest wiele i łatwo je zamówić przez internet. Dodaj kilka pędów bluszczu pomiędzy główki kwiatów, umieszczając koniec pędu w piance, by roślina pozostała dłużej żywą. Na końcu nasącz piankę wodą wymieszaną z odżywką i skrop kwiaty, by wyglądały świeżo.

 

 

  

Ostatnio dodane

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11


Książki

News image

Narzędzia ogrodnicze - kosiarki

Targi, szkolenia ...

No current events.