NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Wielkimi krokami zbliżają się walentynki. Dlatego też postanowiłam zaproponować Wam dziś nietypową troszkę książkę, mianowicie "Kompozycje kwiatowe na stół" autorstwa Paula Pryke. To barwnie i bogato ilustrowane wydawnictwo jest jedną, wielką księgą ciekawych pomysłów na to, jak udekorować stół przy pomocy żywych kwiatów. Przedstawiono w niej w przystępny sposób aranżacje, które podzielono wg różnej tematyki (okazji). Autorka, będąca florystką z zawodu i zamiłowania, pomaga, inspiruje i uczy miłośników kwiatów, jak stworzyć piękne ozdoby stołu i dekoracje domu.

Książka (możecie ją zakupić tutaj) jest dobrym punktem wyjścia da początkujących bukieciarzy, ale także może się okazać twórcza i pełna fantazji dla wielu osób związanych z tym zawodem na co dzień.

Przyjemnej lektury i dobrej zabawy!


Marta Kamchen - architekt krajobrazu.

P.S. Poniżej fragment tekstu dotyczącego przyozdabiania stołu w ramach święta imienia Walentego. Zaskoczcie swoich ukochanych zrobioną przez siebie kompozycją :)

Romantyczna kolacja
Uczucie jest jednym z najczęstszych powodów wręczania kwiatów. Wiele par uważa niektóre kwiaty za ważne dla ich związku. Zaliczają się do nich, oprócz innych kwiatów na specjalne okazje, słoneczniki, peonie, lilie, tulipany no i oczywiście storczyki. Za kwiaty pożądane w przypadku romantycznych spotkań uważa się także gatunki delikatne i o intensywnym zapachu. Odpowiedni nastrój kolacji dla dwojga na pewno nadadzą gardenie, tuberozy, konwalie i frezje.

Walentynki W wielu rejonach świata w dzień św. Walentego kwiaciarze najwyższe obroty. Tego dnia odbywa się także najwięcej romantycznych spotkań. Zdecydowanie najpopularniejszym kwiatem odzwierciedlającym charakter walentynek jest róża. Walentynki stały się ogromnym biznesem i są jedną z sił napędowych rynków prezentów i kart z życzeniami. Niemniej jednak popyt na przesyłki w postaci bukietów nie zmniejszył się.

Gdy rozpoczynałam karierę florystyki, różami dostępnymi w lutym – ponurym i pochmurnym okresie zimowym – były odmiany hodowane w słońcu, głównie południowej Afryki. Podobnie jak truskawki, uprawiane w sztucznych warunkach, które w lutym nie smakują tak jak w czerwcu, róże dorastające w sztucznym świetle nie mają w sobie tyle blasku, ile odmiany, które wygrzewały się w promieniach słonecznych. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Róże zaczęto hodować również w innych regionach o ciepłym klimacie. Z kolei nowoczesne sposoby uprawy stosowane w Holandii sprawiają, że kwiaty dorastające w sztucznym świetle w szklarniach mogą charakteryzować się również dużymi pąkami i mocnymi łodygami co odmiany pochodzące z ciepłych stref klimatycznych.

Powszechnie znaną cechą kwiatów kupowanych w walentynki jest ich wysoka cena w porównaniu z pozostałymi dniami w roku. Panujący w walentynki popyt na róże i czerwone kwiaty innych gatunków jest tak duży, że prowadzi do wzrostu cen na wielkich giełdach kwiatowych w Holandii. Większość kwiatów pochodzi od dostawców holenderskich albo jest przedmiotem handlu w tym kraju. Holendrzy pełnią rolę światowych brokerów kwiatowych, dostarczając na rynek komercyjny ponad 60% kwiatów. Z uwagi na to, że popyt przewyższa podaż, szczególnie w przypadku najwyższej jakości róż o długich łodygach, ich cena potrafi w okresie walentynek wzrosnąć nawet pięciokrotnie w porównaniu z cena w pozostałe dni w roku.

Róże są z natury bardzo trwałymi i godnymi zaufania kwiatami. Większość z nas zna uczucie niezadowolenia z powodu nietrwałości bukietu. Przyczyną takiej sytuacji jest transport  róż w kontynerach/pojemnikach, w których ograniczony dostęp powietrza blokuje przepływ wody przez łodygę kwiatu do pąka. Wskutek tego kwiat więdnie. Różę, której główka opadła, możesz na pewien czas ożywić, zawijając ostrożnie pąk w papier i ponownie nacinając łodygę skośnie, a następnie zanurzając końcówkę łodygi na 10 s we wrzącej wodzie. Ta czynność pozwoli oczyścić zatory powietrza w kanalikach łodygi. Możesz w ten sposób uratować więdnące kwiaty i ponownie ułożyć w naczyniu z zimną wodą – będą wyglądały jak świeże.

Czerwone róże pokryte wilgocią

Okrągła szklana misa o prostych ściankach jest jednym z najbardziej uniwersalnych pojemników, jakie posiadam. Wygląda świetnie, gdy wypełni się ją zaledwie kilkoma kwiatami, a w wodzie położy pływająca świecę. Na specjalne okazje można ja przybrać w sposób bardziej wyszukany. W tym przypadku róże przekłuto szpilkami zakończonymi brylancikami, by nadać im bogatszy i pełen romantyzmu wygląd.

 

 

 

 

 

Krok 1. Ułóż dookoła obwodu miski dereń, zaczynając od spodu i przesuwając się ku brzegowi naczynia. Namoczoną piankę umieść w misce, przycinając tak, by co najmniej 5 cm wystawała ponad jej krawędź.

Krok 2. Zaczynając od skimmii, wbijaj rośliny pod kątem w pinkę. Obracaj miskę, aby bukiet z każdej strony wyglądał podobnie. Dodaj gałązki kaliny, a następnie postaw miskę na podłodze i spójrz na nią z większej odległości. Pomoże Ci to upewnić się, że komponujesz właściwy, okrągły kształt bukietu.

Krok 3. Dołóż róże, wbijając je dookoła pod różnymi kątami i a różnych wysokościach. Aby bukiet był kształtny, pąki kwiatów powinny znajdować się w tej samej odległości od środka miski. Przekłuj środki róż szpilkami z brylancikami. Tego typu akcesoriów bukieciarskich jest wiele i łatwo je zamówić przez internet. Dodaj kilka pędów bluszczu pomiędzy główki kwiatów, umieszczając koniec pędu w piance, by roślina pozostała dłużej żywą. Na końcu nasącz piankę wodą wymieszaną z odżywką i skrop kwiaty, by wyglądały świeżo.

 

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki