NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Św. Franciszek z Asyżu jest otoczony niesamowitymi historiami i legendami opowiadającymi o jego rozmowach ze zwierzętami. Jednak mieszkańcy Rimini, małej włoskiej miejscowości, znają przypowieść o świętym patronie zwierząt i ekologii, która opowiada o tym, że rozmawiał on także z drzewami. Mają na to namacalny dowód – drzewo cyprysowe (Cupressus sempervirens) rosnące na wzgórzu w sąsiedniej miejscowości Verucchio. Jego wiek datowany jest na 800 lat i jest ono jednym z najstarszych cyprysów w Europie. Wiekowe drzewo wg przypowieści zostało zasadzone właśnie porzez Św. Franciszka z Asyżu. Osiemsetletni cyprys wciąż stoi na wzgórzu, otoczony przez mury klasztoru.

cyprys_2

Jak opowiada legenda Św. Franciszek przybył z pielgrzymką do Rimini i dla odpoczynku zatrzymał się w niewielkiej kapliczce, która stała w lasach Verucchio. Podczas odpoczynku wykonał on kilka słynnych cudów jak np. uciszenie śpiewających ptaków, czy wskrzeszenie źródełka z wodą. Aby się ogrzać przygotował on wraz ze swymi kompanami niewielkie palenisko z zebranego w lesie drzewa. Wrzucił tez do paleniska własną laskę, wykonaną z gałęzi drzewa cyprysowego. Kiedy ogień się wypalił Św. Franciszek zauważył, że pośród popiołów znajduje się wciąż jego laska, która nie tylko nie spłonęła, ale wręcz zazieleniła się i ożyła. Jak mówi dalej przypowieść Św. Franciszek rzekł: „Dobrze, nie chcesz spłonąć, więc rośnij.” Potem umieścił zieloną laskę w ziemi, a ona wyrosła na ogromnych rozmiarów drzewo cyprysowe.

cyprys_4

Dziś to stare i bezwładne drzewo jest wsparte przez metalowy stelaż, które podtrzymuje je w pionie. Otoczone innymi, mniejszymi drzewami cyprysowymi i oliwnymi, jest centralnym monumentem w świętym i historycznym miejscu, które powstało z inicjatywy Świętego podczas jego wizyty w 1200 roku i jest najstarszym konwentem franciszkańskim we włoskim regionie Emilia-Romania. We wnętrzu przyległego do klasztoru kościoła znajduje się fresk przedstawiający Św. Franciszka z Asyżu sadzącego drzewo, które wkrótce stanie się legendą.

Źródło: Garden Design

\

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki