NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Początek wiosny symbolizuję zbliżającą się wielkimi krokami Wielkanoc. Jedną z mniej popularnych, a zarazem najpiękniejszych ozdób wielkanocnych jest owies. Jego wygląd sprawi, że nasz stół, czy też wielkanocny koszyczek będą wyglądały pięknie i naturalnie. Hodowla należy rozpocząć już teraz, gdyż wymagane jest około 10 dni zanim nasza uprawa pokryje się radosnym, zielonym dywanem.

owies1

fot. ksiegi.emix.net.pl

Nasiona owsu możemy zakupić w niemal każdym sklepie ogrodniczym, bazarku lub w sklepie zoologicznym. Aby nasza uprawa mogła się udać będziemy potrzebować gazę, głębokie naczynie pod uprawę (np. talerz, misa bądź filiżanka) oraz płytką doniczkę w przypadku, gdy zdecydujemy się wysiewać owies w ziemi.

DSC 1083

fot. http://kaktusss.blox.pl

Jeżeli wybraliśmy naczynie, w pierwszej kolejności należy nałożyć na nie dużą ilość gazy, którą następnie obficie skraplamy. Na gazę rozkładamy nasionka owsu i całość stawiamy w suchym, dobrze nasłonecznionym miejscu. Najlepszym wyborem w tej sytuacji będzie kuchenny parapet, umieszczony tuż nad grzejnikiem. Celem przyśpieszenia rozwoju rośliny, możemy pokusić się o przykrycie jej folią. Pamiętajmy jednak, że gaza musi być stale wilgotna, natomiast nasionka nie mogą być umieszczone bezpośrednio w wodzie gdyż grozi to ich gniciem. Pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć już po 8-10 dniach od rozpoczęcia uprawy.

H 73

fot. http://wilddzik.blox.pl

W przypadku wysadzania do donicy, czas ten wydłuży się o około 2-3 dni. Do donicy wsypujemy niewielką, około 4 cm warstwę ziemi do której siejemy nasionka. Glebę trzeba systematycznie zraszać, tak by była wilgotna. Podobnie jak w przypadku uprawy w naczyniu, tak i tutaj należy umieścić donicę w stanowisku suchym, dobrze nasłonecznionym. Można również użyć w tej metodzie folii, lecz należy pamiętać o systematycznym i częstym podlewaniu.

przygotowania owies rosnie

fot. http://garnek.pl

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki