NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Warning: getimagesize(//images/stories/BartoszPalewski/Rzeżucha/SL733735.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/social2s/social2s.php on line 1371

Choć do Świąt Wielkanocnych mamy jeszcze trochę czasu, już dziś warto zastanowić się nad hodowlą jednego z ich najpopularniejszych symbolów – rzeżuchą. Roślina ta jest nie tylko doskonałym elementem dekoracyjnym naszego stołu, lecz także bogactwem witamin i minerałów. Dowiedzmy się zatem czegoś więcej o tym gatunku, byśmy w tym roku mogli się cieszyć jej smakiem i wyglądem.

186311 1299959902 b238 p

fot. http://www.wiadomosci24.pl

Dużo osób z pewnością dziwi się czemu tak niepozorna roślina jest symbolem Świąt Wielkanocnych. Cała historia zaczęła się jeszcze w Starożytnym Rzymie, gdzie rzeżucha była symbolem odnowy sił witalnych i początku nowego życia. W IV wieku naszej ery, kiedy to chrześcijaństwo stawało się coraz bardziej popularne, świeccy Kościoła zaczęli poszukiwać symbolu, który będzie reprezentować zmartwychwstanie Chrystusa. Zdecydowali się wybrać dwa elementy: znane nam malowanie jajek, które choć praktykowane było wcześniej dopiero teraz zyskało status tradycji wielkanocnej oraz hodowanie rzeżuchy.

farmacja.earthplanet.org

fot. http://farmacja.earthplanet.org

Jak wspominałem wcześniej rzeżucha nie jest jedynie doskonałym elementem ozdobnym naszego stołu wielkanocnego, lecz także wspaniałym dodatkiem do naszego jedzenia. Gatunek ten zawiera w sobie dużą ilość witamin między innymi C, PP, B1, a także pierwiastków takich jak magnez bądź jod. Rzeżucha poprawia także w znaczny sposób cerę, pobudza apetyt, ma działanie dezynfekujące a nawet wzmacnia włosy i paznokcie.

rzezucha popup

fot. http://www.mojegotowanie.pl

Jak zatem wyhodować własną odmianę rzeżuchy? Cóż, całkiem prosto. Potrzebujemy w tym celu opakowanie rzeżuchy, naczynie w którym będziemy ją uprawiać oraz watę bądź gazę. Naczynie wyścielamy za pomocą zwilżonej waty bądź gazy, a następnie kładziemy na niej nasionka, które również zraszamy wodą. Ważne, by nasza uprawa miała zapewnione odpowiednie warunki. W tym celu niezbędne jest stałe zraszanie uprawy oraz postawienie naczynia w suchym miejscu o dobrym nasłonecznieniu.

Rzeżucha

fot. http://images1.wikia.nocookie.net

Pierwsze pędy zaczną kiełkować już po 2-3 dniach od zasadzenia. Rzeżucha będzie gotowa do użytku po 10 dniach. Wtedy należy ją delikatnie podciąć, najlepiej nożykiem do tapet, bądź małym sierpem. Gratulację, właśnie udało nam się wyhodować naszą pierwszą, wielkanocną rzeżuchę.

SL733735

fot. http://1.bp.blogspot.com

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki